Pomagać można zawsze

Udostępnij

Prowadzenie działalności nierozerwalnie związane powinno być z zamiłowanie do wykonywania tej czynności. Im większy zapał, chęci i zadowolenie z wykonywanej pracy tym większe i dochody. W końcu najlepsze efekty są wtedy, kiedy robimy to, co kochamy. Osoby prowadzące własny sklep lub przedsiębiorstwo mają możliwość pomocy innym. Sponsoring lub dzieła charytatywne mogą bardzo dużo wnieść w życie społeczeństwa, a w pewnym sensie są też bardzo dobrą promocją i reklamą dla firmy przy niewielkim wkładzie finansowym. Dobrze, jeśli taka akcja niesie ze sobą dobry przekaz i dużo pozytywnego myślenia.

Można coś obiecać…

Ciekawy pomysł na wsparcie dzieł charytatywnych wymyślił właściciel sklepu zoologicznego z Łodzi. W związku z tym, że prowadzi taką, a nie inną firmę chciał pomóc zwierzętom, tym najbiedniejszym, często z licznymi przejściami, opuszczonym i chorym. Najbardziej potrzebującym mieszkańcom schroniska dla zwierząt, które często były porzucone, niechciane, źle traktowane, pokaleczone lub trzymane w zamknięciu, na uwięzi.  Pan Adam Łapasiński zorganizował zbiórkę na rzeczy na cel schroniska dla zwierząt. Właściciel łódzkiego sklepu Best Friends zbierał dary do wózka marketowego pod koniec roku 2014. Pan Adam obiecał coś w zamian, a to motywowało klientów do pomocy pupilom. Mianowicie zobowiązał się, że jeśli uda się zebrać pełen wózek do końca 2014 roku wykąpie się w przerębli. Czasu nie było dużo, ale chęć pomocy i mobilizacja była znaczna, okazało się, że jeśli tylko się chce to można.

Jakie są wtedy rezultaty?

Cel został zrealizowany z solidną nawiązką, ponad 400 kg karmy dla zwierząt oraz liczne akcesoria niezbędne w opiece nad potrzebującymi. Był to wielki wkład w pracę schroniska i duża pomoc dla zwierząt. W związku z tym, że osiągnięto cel właściciel również dotrzymał obietnicy i wykąpał się w przerębli w pełni zimy.

W taki sposób udało się pomóc najbardziej potrzebującym zwierzętom, pomoc była nieoceniona. Należy docenić, że pan Adam po zrealizowanym celu dotrzymał słowa i wykąpał się w przerębli. A co najważniejsze akcja niosła ze sobą bardzo pozytywne przesłanie. Pomagać może każdy, jeśli tylko są chęci i motywacja.